Vineri, 06 Martie 2026

Genesis Property îl numește pe Cătălin Niculiță în rolul de Leasing Manager

06_03_catalin-niculita-genesis-property_1Genesis Property, unul dintre cei mai importanți proprietari de clădiri de birouri din România, anunță numirea lui Cătălin Niculiță în rolul de Leasing Manager, într-un moment în care piața de office intră într-o nouă etapă de consolidare, iar compania își accelerează planurile de dezvoltare.
Cu aproape 20 de ani de experiență în domeniul imobiliar, Cătălin Niculiță se alătură echipei de leasing cu misiunea de a contribui la strategia de creștere a Genesis Property pe termen lung și de a consolida parteneriatele cu companii de renume. De-a lungul carierei, a evoluat și a acumulat expertiză integrată în multiple segmente majore ale pieței, precum rezidențial, industrial, retail stradal, centre comerciale și, în ultimii ani, în mod specific în segmentul de birouri. Cătălin Niculiță s-a dezvoltat în roluri de leadership în companii de real estate precum Atenor, colaborând cu chiriași importanți de birouri din domeniul bancar, telecom sau IT.
„Alăturarea lui Cătălin echipei de leasing Genesis Property reprezintă un pas strategic în direcția consolidării și dezvoltării portofoliului nostru. Experiența sa în real estate, capacitatea de a gestiona tranzacții complexe și, mai ales, înțelegerea profundă a valorii relațiilor autentice în această industrie completează în mod natural viziunea noastră pentru următorii ani. Sunt convinsă că, împreună, vom continua să dezvoltăm parteneriate durabile și vom mentine poziționarea Genesis Property ca reper al pieței de office din România”, a spus Elena Panait, Head of Leasing la Genesis Property.
În noul său rol, Cătălin Niculiță are ca obiectiv strategic principal să întărească vizibilitatea și poziționarea campusului West Gate Business District din portofoliului Genesis Property în rândul chiriașilor și al partenerilor din piața de office. Prin activitatea lui, va susține companiile să ofere angajaților facilități și beneficii adaptate noilor cerințe din piața muncii și, în același timp, stilului actual de lucru și de viață al oamenilor. Pentru acest an, Cătălin Niculiță se așteaptă la o stabilizare a pieței locale de leasing, urmată de o evoluție sustenabilă în anii următori, alimentată de o revenire treptată a încrederii în mediul economic și de maturizarea cererii pentru spații de birouri adaptate noilor standarde de lucru.

06_03_genesis-property-piata-de-birouri-romania_2

„Cred în parteneriate construite pe încredere, transparență și înțelegerea reală a obiectivelor fiecărei companii. Rolul meu este să atrag organizații care își doresc să crească într-un mediu stabil și relevant pentru piață și să contribui la dezvoltarea unui cadru de lucru care susține performanța pe termen lung. Mă bucur că, alături de Genesis Property, pot sprijini consolidarea unor comunități solide, în care colaborarea și calitatea experienței la birou fac diferența”, a spus Cătălin Niculiță, Leasing Manager, Genesis Property.
Genesis Property nu construiește doar spații de birouri, ci dezvoltă comunități profesionale integrate, concepute pentru a susține atât performanța, cât și echilibrul personal al angajaților, indiferent de generație. West Gate Business District și YUNITY Park, campusurile de business deținute de Liviu Tudor, fondatorul Genesis Property, au fost gândite ca un răspuns la transformările modului în care oamenii muncesc și colaborează astăzi. Prin spații verzi ample, zone de relaxare atât în interior, cât și în aer liber, precum și facilități dedicate stării de bine, campusurile redefinesc experiența de lucru într-un mediu modern și adaptabil.

Din aceeasi categorie

Agenda Investitiilor
ABONARE REVISTA (click aici):  PROIECTE | INVESTITII | REVISTE | INDEX COMPANII
DATE DE CONTACT: Agenda Constructiilor & Fereastra - Tel: 021-336.04.16
AGENDA INVESTITIILOR
EURO-CONSTRUCTII
EURO-FEREASTRA
FEREASTRA
Revocă consimțământul cookie